- analytik kısmı -
Soru ve Cevaplar

iPhone 7 temassız ödeme nasıl yapılır?

iPhone 7’de temassız ödeme yapmak için Ayarlar > Cihazlarım > Apple Pay ve Passbook’a gidin. Kart ekleyip, temassız ödemelerinizi kolayca yapabilirsiniz.

iPhone 7 telefonunuzda temassız ödeme yapmak için öncelikle NFC özelliğini aktif hale getirmelisiniz. Ayarlar menüsünden NFC seçeneğini açın. Apple Pay uygulamasını indirip kart bilgilerinizi ekleyin. Ödeme yapmak için telefonunuzu POS cihazına yaklaştırın. iPhone 7 ekranında belirecek olan talimatları takip ederek ödemeyi tamamlayabilirsiniz. Temassız ödeme yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, telefonunuzun NFC özelliğinin açık olmasıdır. Ayrıca Apple Pay uygulamasına kayıtlı doğru kart bilgilerini kullanmanız da önemlidir. Ödemeyi gerçekleştirdikten sonra mutlaka ekran üzerindeki onayı bekleyin.

iPhone 7 için temassız ödeme yöntemi aktif edilir.
Apple Pay uygulaması üzerinden temassız ödeme yapabilirsiniz.
NFC özelliği ile temassız ödeme işlemi gerçekleştirilir.
Kart bilgilerinizi Apple Pay uygulamasına ekleyerek temassız ödeme yapabilirsiniz.
Temassız ödeme için Face ID veya Touch ID doğrulaması yapmanız gerekir.
  • iPhone 7 sahibiyseniz, temassız ödeme özelliğini kullanabilirsiniz.
  • Banka kartınızı Apple Pay hesabınıza tanımlayarak temassız ödeme yapabilirsiniz.
  • Alışveriş yaparken iPhone 7 ile temassız ödeme yapabilirsiniz.
  • Ödeme işlemi için telefonunuzu POS cihazına yaklaştırmanız yeterlidir.
  • Temassız ödeme yaparken şifre girmenize gerek yoktur.

iPhone 7 Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?

Nasıl iPhone 7’de temassız ödeme yapabilirim?

iPhone 7‘de temassız ödeme yapmak için öncelikle Apple Pay uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Ardından, uygulamayı açarak kredi veya banka kartınızı ekleyebilirsiniz. Kartınızı ekledikten sonra, ödeme yapmak istediğiniz mağazada veya restoranda, telefonunuzu ödeme terminaline yaklaştırarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Apple Pay ile iPhone 7’de temassız ödeme güvenli mi?

Apple Pay ile yapılan temassız ödemeler oldukça güvenlidir. Her ödeme için telefonunuzda tanımlı olan Touch ID veya Face ID özelliği ile ödeme onayı gerekmektedir. Bu sayede, başka bir kişi telefonunuzu kullanarak ödeme yapamaz ve kart bilgileriniz güvende kalır.

iPhone 7’de temassız ödeme yapabilmem için bankamla işbirliği yapmam gerekiyor mu?

Hayır, iPhone 7‘de temassız ödeme yapabilmek için bankanızla özel bir işbirliği yapmanıza gerek yoktur. Apple Pay uygulamasına kredi veya banka kartınızı ekledikten sonra, herhangi bir mağazada veya restoranda temassız ödeme yapabilirsiniz.

iPhone 7’de temassız ödeme yaparken ekstra bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Genellikle, iPhone 7‘de temassız ödeme yaparken ekstra bir ücret ödemeniz gerekmez. Ancak, bazı bankalar veya kart sağlayıcıları ek hizmetler için ek ücret talep edebilirler. Bu konuda bankanızla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hangi mağazalarda iPhone 7 ile temassız ödeme yapabilirim?

iPhone 7 ile temassız ödeme yapabileceğiniz mağazaların sayısı her geçen gün artmaktadır. Genellikle büyük marketler, restoranlar, teknoloji mağazaları ve akaryakıt istasyonları gibi işletmelerde temassız ödeme imkanı bulunmaktadır. Ödeme yapacağınız mağazanın temassız ödeme kabul edip etmediğini öğrenmek için mağaza personeline sorabilirsiniz.

iPhone 7 ile temassız ödeme yaparken limit var mı?

Her bankanın belirlediği farklı temassız ödeme limitleri olabilir. Bu limit genellikle günlük veya aylık olarak belirlenir. iPhone 7 ile temassız ödeme yaparken, ödemenizi belirlenen limitler dahilinde gerçekleştirebilirsiniz. Daha yüksek tutarlı ödemeler için kartınızı terminalle temas ettirerek ödeme yapabilirsiniz.

iPhone 7’de temassız ödeme yaparken kart şifresi girmem gerekiyor mu?

iPhone 7‘de temassız ödeme yaparken genellikle kart şifresi girmenize gerek yoktur. Ödeme terminaline telefonunuzu yaklaştırdığınızda, işlem onayı için sadece Touch ID veya Face ID kullanmanız yeterlidir. Ancak, güvenlik nedeniyle bazı durumlarda kart şifresi girmeniz istenebilir.

Bu yazı ne kadar faydalı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu