- analytik kısmı -
Soru ve Cevaplar

M3 Metro nereden geçiyor?

M3 Metro, İstanbul’da başlangıç noktası Kirazlı ve son durakları Olimpiyat ve Başakşehir Metrokent olan bir metro hattıdır. Hattın geçtiği önemli duraklar arasında İkitelli Sanayi, Atatürk Havalimanı ve Kuyumcukent bulunmaktadır.

M3 Metro nereden geçiyor? İstanbul metrosu, M3 hattı, 15 istasyon, 15.9 km uzunlukta. Havalimanı, Bağcılar, Esenler, Otogar, Kocatepe, Seyrantepe, Levent, Gayrettepe, Mecidiyeköy, Osmanbey, Şişli, Taksim, 4. Levent, Ayazağa, ve İTÜ Ayazağa istasyonları. Geçtiği bölgeler: Atatürk Havalimanı, Bayrampaşa, Eyüp, Kağıthane, Şişli, Beşiktaş, Sarıyer. M3 Metro nereden geçiyor? Sorusunun yanıtı: İstanbul’un en işlek bölgelerinden geçiyor. Trafik sorunu yaşamadan ulaşım sağlar. Toplu taşıma tercih edenler için ideal bir hat. Güvenli ve konforlu seyahat imkanı sunar. Ulaşımı kolaylaştırarak şehir içi hareketliliği arttırır.

M3 Metro hattı Bagcılar ve Kirazlı arasında geçmektedir.
M3 Metro hattı 18 istasyondan oluşmaktadır.
M3 Metro hattı 15.9 km uzunluğundadır.
M3 Metro hattı Vezneciler’den geçmektedir.
M3 Metro hattı Kocatepe’de yer almaktadır.
  • M3 Metro hattı 2000 yılında hizmete açılmıştır.
  • M3 Metro hattı Yenikapı‘da bulunan transfer istasyonuyla bağlantılıdır.
  • M3 Metro hattı Bayrampaşa‘da yer alan durağıyla bilinmektedir.
  • M3 Metro hattı Otogar‘da bulunan istasyonuyla önemlidir.
  • M3 Metro hattı 12.000 yolcu kapasitesine sahiptir.

M3 Metro Nereden Geçiyor?

M3 Metro Nereden Geçiyor?

M3 metro, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan bir metro hattıdır. Hattın güzergahı, başlangıç noktası olan Kirazlı’dan başlayarak, Bağcılar, Güneşli, Mahmutbey, İkitelli Sanayi, Olimpiyat, Ziya Gökalp Caddesi, İstoç, İstoç-1, İstoç-2, Mimar Sinan, Davutpaşa, Terazidere, Kocatepe, Mahmutbey, Yenimahalle, Karadeniz ve Başakşehir Metrokent istasyonları üzerinden geçerek, son durak olan Başakşehir’de son bulmaktadır.

M3 Metro Hangi İlçelerden Geçiyor?

M3 metro, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan ve Bağcılar, Başakşehir ve Küçükçekmece ilçelerinden geçmektedir. Bu ilçeler arasında farklı semtlerde bulunan istasyonlar aracılığıyla hizmet vermektedir.

M3 Metro Nereden Nereye Gidiyor?

M3 metro, Kirazlı’dan başlayarak, Bağcılar, Güneşli, Mahmutbey, İkitelli Sanayi, Olimpiyat, Ziya Gökalp Caddesi, İstoç, İstoç-1, İstoç-2, Mimar Sinan, Davutpaşa, Terazidere, Kocatepe, Mahmutbey, Yenimahalle, Karadeniz ve Başakşehir Metrokent istasyonları üzerinden geçerek, Başakşehir’de son bulmaktadır.

M3 Metro Hangi İstasyonlardan Geçiyor?

M3 metro, Kirazlı, Bağcılar, Güneşli, Mahmutbey, İkitelli Sanayi, Olimpiyat, Ziya Gökalp Caddesi, İstoç, İstoç-1, İstoç-2, Mimar Sinan, Davutpaşa, Terazidere, Kocatepe, Mahmutbey, Yenimahalle, Karadeniz ve Başakşehir Metrokent istasyonlarından geçmektedir.

M3 Metro Ne Zaman İnşa Edildi?

M3 metro hattı, inşaatına 2014 yılında başlanmış olup, 2020 yılında hizmete açılmıştır. Toplamda 18 istasyondan oluşan bu metro hattı, İstanbul trafiğine önemli bir alternatif sunmaktadır.

M3 Metro Kaç Km Uzunluğunda?

M3 metro hattı, toplamda 15,9 kilometre uzunluğundadır. Bu uzunluk üzerinde 18 farklı istasyon bulunmaktadır ve günlük binlerce yolcuya hizmet vermektedir.

M3 Metro Kullanım Ücreti Ne Kadar?

M3 metro hattını kullanmak isteyenler için tek bilet ücreti 5 TL’dir. Ayrıca İstanbulkart sahipleri ve öğrenciler için indirimli bilet seçenekleri de bulunmaktadır. M3 metro hattı, İstanbul’un farklı noktalarını birbirine bağlayarak, hızlı ve konforlu bir ulaşım imkanı sunmaktadır.

Bu yazı ne kadar faydalı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu