- analytik kısmı -
Soru ve Cevaplar

Windows 10 da nasıl ekran fotosu alınır?

Ekran fotosu almak için Windows+Print Screen tuşlarına basın. ‘Resimler’ klasöründe ‘Ekran Görüntüleri’ adlı klasöre ulaşarak görseli bulabilirsiniz.

Windows 10 da nasıl ekran fotosu alınır? İşte adım adım rehber: Başlat menüsünde Snipping Tool’u arayın. Ardından yeni bir ekran görüntüsü almak için “Yeni” yi seçin. Fareyi kullanarak istediğiniz bölümü seçin ve kaydedin. Alternatif olarak, Windows + Shift + S kısayolunu kullanarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Ekranınızın tamamını almak için Windows + Print Screen tuşlarına basabilirsiniz. Ekran görüntüleriniz Fotoğraflarımız klasöründe saklanacaktır. Unutmayın, ekran görüntülerinizi düzenlemek için Paint veya diğer fotoğraf düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz. Artık Windows 10’da ekran fotoğraflarınızı kolayca alabilirsiniz.

Windows 10 için ekran görüntüsü almak için Windows tuşu + Shift + S kombinasyonunu kullanın.
Ekran alıntısı aracını kullanarak istediğiniz bölümü seçebilir ve kaydedebilirsiniz.
Windows 10‘da ekran görüntüsü alırken aldığınız görüntü panoya kopyalanır.
Ekran görüntüsü almak için Print Screen tuşunu kullanabilirsiniz.
Ekran görüntüsünü kaydetmek için Paint veya başka bir fotoğraf düzenleme programı kullanabilirsiniz.
  • Windows 10‘da ekran görüntüsü almak için Snipping Tool veya Snip & Sketch uygulamalarını kullanabilirsiniz.
  • Ekran görüntüsü alırken ekranın istediğiniz bölümünü seçerek alabilirsiniz.
  • Ekran görüntüsü alırken kaydedeceğiniz yeri seçerek kolayca kaydedebilirsiniz.
  • Windows 10‘da ekran görüntüsü almak için Ekran Klavyesi’ni de kullanabilirsiniz.
  • Ekran görüntüsü alırken klavye kısayollarını kullanarak işlemi hızlandırabilirsiniz.

Windows 10 Da Nasıl Ekran Fotosu Alınır?

Nasıl Windows 10’da Ekran Görüntüsü Alınır?

Windows 10 işletim sisteminde ekran görüntüsü almak oldukça kolaydır. Ekranın üzerinde istediğiniz içeriği gösterdikten sonra Windows tuşu ile birlikte Print Screen tuşuna basmanız yeterlidir. Ekran görüntüsü alındıktan sonra, görüntü otomatik olarak Resimler klasöründeki Ekran Görüntüleri adlı alt klasöre kaydedilir.

Windows 10’da Ekran Görüntüsü Nereye Kaydedilir?

Windows 10’da alınan ekran görüntüleri, varsayılan olarak Resimler klasöründeki Ekran Görüntüleri adlı alt klasöre kaydedilir. Ancak bu kayıt yeri değiştirilebilir. Ekran görüntüsü kaydedilecek klasörü değiştirmek için Ayarlar menüsünden Ekran sekmesine giderek Ekran Görüntüsü ve Kırpma bölümünden kayıt yeri seçimi yapabilirsiniz.

Windows 10’da Ekran Görüntüsü Nasıl Kırpılır?

Windows 10’da alınan ekran görüntüsünü istediğiniz şekilde kırpabilirsiniz. Ekran görüntüsü alındıktan sonra, ekranın altında çıkan Ekran Görüntüsü Araçları menüsünden Kırpma seçeneğini seçerek görüntüyü kesebilir ve istediğiniz bölümü seçebilirsiniz.

Windows 10’da Ekran Görüntüsü Nasıl Kaydedilir?

Windows 10’da alınan ekran görüntüsü, otomatik olarak Resimler klasöründeki Ekran Görüntüleri alt klasörüne kaydedilir. Ancak isterseniz ekran görüntüsünü farklı bir klasöre kaydedebilirsiniz. Bunun için ekran görüntüsü alındıktan sonra Kaydet seçeneğine tıklayarak kayıt yeri seçebilirsiniz.

Windows 10 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ve Paylaşılır?

Windows 10’da ekran görüntüsü almak ve paylaşmak oldukça kolaydır. Ekran görüntüsü almak için Windows tuşu ile birlikte Print Screen tuşuna basmanız yeterlidir. Ardından alınan ekran görüntüsünü istediğiniz uygulamada paylaşabilirsiniz.

Windows 10’da Ekran Görüntüsü Nasıl Yapılır ve Gönderilir?

Windows 10’da ekran görüntüsü almak için Windows tuşu ile birlikte Print Screen tuşuna basmanız yeterlidir. Alınan ekran görüntüsünü göndermek için ise istediğiniz uygulamada paylaşma seçeneğini kullanabilir veya e-posta ile gönderebilirsiniz.

Windows 10 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ve Düzenlenir?

Windows 10’da ekran görüntüsü almak için Windows tuşu ile birlikte Print Screen tuşuna basmanız yeterlidir. Alınan ekran görüntüsünü düzenlemek için ise Resimler klasöründeki Ekran Görüntüleri alt klasöründen istediğiniz görüntüyü açarak düzenleme yapabilirsiniz.

Bu yazı ne kadar faydalı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu